Dış Cephe Renkleri

En Yeni Dış Cephe Duvar Renkleri 2023

Dış cephe boyaları zamana ve güneş, yağmur şeklinde dış etkenlere yenik düşen okurlarımız için duvar boya renkleri aramaya devam ediyoruz. Bu bağlamda çeşitli markaların 2023 dış cephe duvar boya renk kataloğu sayfalarımıza konuk olmuştu. Örneğin Filli boya dış cephe renkleri 2023 kataloğu editörlerimiz tarafınca incelendi. Bunun yanında en oldukca tercih edilen dış cephe renkleri de sayfalarımızda yer aldı. Ek olarak bu mevzuda daha spesifik araştırmalarda yaptık. Mesela tek kattan oluşan ev dış cephe boya renkleri ve 2 kattan oluşan ev dış cephe boya renkleri şeklinde. Hatta villa dış cephe boya renkleri hakkında bilgiler bile verdik. Isterseniz bağlantılara tıklayarak bu mevzularımızı da inceleyebilirsiniz.

En Yeni Dış Cephe Duvar Renkleri

Bu sayfamızda ise başlıktan da anlayacağınız suretiyle, müstakil evleri olan talihli okurlarımız için en yeni dış cephe renklerine göz atıyoruz. İlham alabileceğiniz uygulama örnekleri sunuyor, ek olarak zor bir iş olan dış cephe boya rengi seçimi mevzusunda çeşitli ipuçları veriyoruz. Bu yüzden dış cephelerinizi boyattırmadan derhal ilkin burada ki düşünce ve örneklere ne olursa olsun göz atmanızı tavsiye ederiz.

Müstakil Ev Dış Cephe Boya Rengi Seçimi

Efendim dış cephe renkleri kısa süre aralıkları ile yada her canımız istediğinde kolay kolay değiştirilemez. Zira dış cephe boyattırmak iç cephe renklerine bakılırsa daha zor olsa gerek. Bir kere dış cephe de iskele vakası vardır ki bu da extra ve yüklü bir maliyet anlamına gelir. Eski dış cephe boya renklerinizi kaç yıl kullandığınızı şu şekilde bir düşünürseniz ne demek istediğimizi daha iyi anlarsanız. Bu yüzden dış cephe boya rengi seçimi yaparken ince eleyip sık dokumanızda, derhal karar vermemenizde yarar var.

Müstakil Ev Dış Cephesi Hangi Renk Olmalı?

Müstakil bir evinizin olması sizlere “neredeyse” sınırsız bir renk seçimi özgürlüğü tanıyor. Sonuçta apartman yada sitelerde olduğu şeklinde toplu bir karar vermiyorsunuz. Renk seçimi mevzusunda tüm karar tıpkı iç cephe renklerinde olduğu şeklinde sizde. Eğer bağlı bulunduğunuz belediyenin belirli bir zorunluluğu yoksa istediğiniz renk yada renk kombinasyonunu seçmekte özgürsünüz. Sadece evinizin bağlı bulunmuş olduğu belediye sınırları içinde bir tek tek renk dış cepheye izin veriliyorsa bu özgürlükten yoksun kalırsınız.

En Güzel Müstakil Ev Dış Cephe Renkleri 2023

Farz edelim ki belediyenizin bu şekilde bağlayıcı, tek renk dış cephe şeklinde hükmü yok. Renk kataloğu önünüzde ve aklınıza esen herhangi bir renge dış cephelerinizi boyatabilirsiniz. Fakat bu sınırsız özgürlük sizi şımartmasın, zira üst paragrafta müstakil bir evin size, tırnak içinde neredeyse sınırsız bir renk seçimi özgürlüğü sunduğunu belirtmiştik. Evinizi saçma sapan renklere yada renk kombinlerine boyamayacağınızı düşünerek bu “neredeyse” uyarısını ekledik. Ek olarak evinizin mimari yapısına uygun renk seçimi yapmanız gerektiği şeklinde gene sınırlayıcı bir unsur bulunduğunu da hatırlatmakta yarar var.

Müstakil Tek Kattan oluşan Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Gelgelelim müstakil ev dış cephe renk seçimi mevzusuna… Efendim yukarıda da belirttiğimiz şeklinde dış cephe boya renkleri kolay kolay değiştirilemedikleri ve uzun seneler kullanıldıklarından dolayı seçeceğiniz renklerinde bu yönde olmasında yarar var. Dolayısı ile modası kolay kolay geçmeyecek, genel olarak klasikleşmiş renkleri kullanmanızda yarar var. Klasikleşmiş dış cephe renkleri denilince de akla soğuk ve etkisiz renkler geliyor. Üstelik bu tür soğuk tonları kullanmak isterseniz oldukca fazla seçeneğiniz bulunuyor. Mesela açık mavi, lacivert, son trend dış cephe renkleri içinde yer edinen donanma mavisi şeklinde mavi tonları ideal bir seçenek olabilir. Soğuk renklerin en tutulan tonları ise Gridir. Son zamanlarda grinin değişik bir tonu olan antrasit oldukca moda örneğin.

Bina Dış Cephe Renk Uyumu

Soğuk renkler içinde gri haricinde füme, koyu yeşil, su yeşili şeklinde renklerde 2023 senenin trend dış cephe renkleri içinde içeriyor. Bu etkisiz renklerden, en azından klasik hale geldiği için sıkılanlar ve daha çağıl ve sıcak renkler arayanlar için de yeni moda ve sımsıcak dış cephe renkleri bulunduğunu söyleyebiliriz. Fakat sıcak renkleri dış cephede kullanmanın birazcık riskli bulunduğunu hatırlatmakta yarar var. Zira evinizin mimari tasarımı ile bu tip renkler uyum sağlamayabilir. Bu uyarının peşinden gelelim son moda sıcak dış cephe renklerine.

Müstakil Ev Dış Cephe Boya Renk Kataloğu

Bilhassa kerpiç tonları doğrusu pembe tonları ve hardal şeklinde renkler sıcak dış cephe renk skalasında bu yıl inanılmaz trend durumda. Dolayısı ile bu ana tonlara bağlı olarak, çoğu zaman Akdeniz ve Ege şeklinde bölgelerde sıcak turuncu, güz sarısı ve pembemsi renkleri bu yıl oldukca sık görebiliriz. Aslına bakarsak renk mevzusunda daha bir oldukca düşünce verebiliriz. Fakat görsel örneklerin daha etkili olacağını düşündüğümüz için derhal alt tarafta bir foto galeri hazırladık. Burada çeşitli duvar renklerinin uygulama örneklerini bir arada inceleyebilir, evinizin yeni dış cephe rengini belirleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu