Boya Hakkında Herşey

Ofis Duvarları için Boya Çeşitleri 2023

Ofis iç duvar boya renkler, duvar boyası, iç duvarlar için renk paleti 2023, duvarlar için dekoratif boyama, duvarlar için renk kombinasyonu, dış duvarlar için boya çeşitleri ve oturma odası duvar renkleri kodlarını bulabilirsiniz.

Ofis alanları için üretkenliğe esin veren boya renkleri. Ofis alanınız oldukça mu bunaltıcı? Kim bilir ofis alanları için gereksinim duyulan tek şey, üretkenliğe esin veren boya renkleridir.

Ofis Alanları için Boya Çeşitleri

Rengin iş yerinde üretkenliği etkilediği kanıtlanmıştır. Öyleyse, duvara fırça koymanın ve kendinizi ve personelinizi yine işe gelme mevzusunda heyecanlandırmanın zamanı geldi.

Bir emek verme ortamının renkleri, yaratıcılık ve konsantrasyon seviyemizi ve başkalarıyla ortaklık yapma istekliliğimizi etkileyebilir. Bunun sebebi, rengin alan algımızı etkilemesi ve rengin yoğunluğunun ona tepkimizi etkilemesidir. Doğru renkler bizi heyecanlandırabilir, uyarabilir ve enerji verebilir. İşte ofis alanları için sevdiğimiz doğru renklerden birkaçı.

Verimlilik esin veren boya renkleri

Kırmızı

Kırmızı, bir çok vakit bizi en oldukça etkileyen bir renktir. Kalp atış hızımızı artırma eğilimindedir, bu yüzden oldukça fazla fizyolojik aktivitenin olduğu alanlar için harikadır. İlginç bir halde kırmızı, beyin dalgası aktivitesini arttırdığı iddiasıyla geceleri açık olan iş bölgeleri için iyi bir seçenektir. Kırmızı iştahı da canlandırdığından, birçok restoran ve paket servis işyerinin markalarında kırmızıyı kullanımı şaşırtıcı değildir. Tamamen kırmızıya gitmek istemiyorsanız, antak kalma ayarları için kırmızı vurgular mükemmeldir.

Öneri: Koyu veya yoğun bir boya rengi nasıl yapılır

Mavi

Mavi, ekip çalışmasına esin vermek için mükemmel bir renktir ve tamamımız biliyoruz ki ekip emek vermesi hayalleri gerçekleştiriyor! Mavi, iş arkadaşları içinde iletişimi ve itimatı teşvik eder. Daha soğuk bir renk olarak, kalp atış hızını ve kan basıncını düşürdüğü için hararetli iş tartışmaları olduğunda ortamın sakin kalmasına da destek sağlar. Bu detay odaklı ve beyin fırtınası alanları için maviyi seçin.

Yeşil

Yeşil, yaratıcılığı ve yeniliği artıran samimi, uyumlu bir renktir. Bu yüzden, oldukça fazla yaratıcılığın olması ihtiyaç duyulan bir alanınız var ise, o vakit yeşili kullanın. Yeşil zihin, gövde ve duygular arasındaki dengeyi etkisinde bırakır, bu yüzden kaygı ve stresi azaltır. Göz yorgunluğunu azalttığı için oldukça sayıda bilgisayarın kullanıldığı alanlarda iyi çalışır.

Beyaz

Beyaz, yaratıcı alanlar için idealdir. Beyaz, bilhassa bolca oranda organik ışık olduğunda ferahlık ve nefes alabilirlik hissi yaratır. Düşünmek için alana ihtiyacınız var ise, o vakit beyaz doğrudur. Zihnin güzel hayaller kurmasına müsaade eden boş bir duvar gibisi yoktur. Beyazı, beyazın çıplaklığını tonlamak için öteki üretkenliğe esin veren boya renklerinin vurgularıyla eşleştirin.

Sarı

Personelin enerji seviyelerini artırmanız gerekiyorsa sarı kesinlikle uygundur. Bunaltıcı fikir rutinlerinden kurtulmanızı elde eden renk türüdür. Sarı, özgüven, iyimserlik ve yaratıcılığı artırmada etkilidir. Bununla beraber, kaygı ve hiddet uyandırabileceğinden oldukça fazla sarı kullanmayın. Yönü ve odağı destekleyen bir vurgu rengi olarak değerlidir.

Gri

Gri, ruhsal olarak nötrdür ve bu yüzden öteki parlak, üretkenliğe esin veren boya renklerini dengelemek için mükemmeldir. Aralarından seçim yapabileceğiniz oldukça sayıda gri tonu vardır, bu yüzden kullandığınız öteki renklerle en iyi şekilde çalışacak olanı devamlı seçebilirsiniz. Moralinizin düşmesine niçin olabileceğinden oldukça fazla gri kullanmayın.

Portakal

Ofis alanınızda turuncu bir duvar olması enerji seviyelerini yükseltecek ve bulaşıcı bir coşku uyandıracaktır. Turuncunun dayanıklılığı simgelediği söylenir ve yüksek enerjili alanlar için harikadır. Bununla beraber, üretkenliğe esin veren öteki boya renkleriyle bir vurgu olarak en iyi şekilde kullanılır.

Ofis alanınızda tek bir rengin oldukça fazla olmasının insanların dengesini bozacağını ve oldukça fazla renk yada ton olmamasının en iyisi bulunduğunu ihmal etmeyin. Sadece ofis duvarlarınızda alışılmamış olmaktan korkmayın.

Emek verme alanınıza yeni bir kat boya verme mevzusunda daha çok tavsiye isterseniz bizimle söyleşi edin.

Renkli ofislerin hayranıysanız ancak cesur bir gölgeye karar vermeye hazır değilseniz, o zaman havalı gri sizin için doğru renk tonu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu