Boya Hakkında Herşey

İç Mekanları boyamak için Boya Çeşitleri

Evinizin moda olmasını seviyorsanız, bu yılın renklerine boyamayı düşünebilirsiniz. 2023’yi yeni beklentiler ve yenilenen bir hava ile geçirmek için evinizin dekorasyonunu yenilemeye yardımcı olacak çeşitli renk paleti.

“Sakin Şafak” adlı kül grisi bir renk

Kül gri duvarlı yatak odası

Çok uluslu Akzo Nobel’in boya şirketleri tarafından seçilen tonalite yeşil, mavi ve gri arasında bir yerdedir. ve ile tanımlanabilir kod 45gy 55/052 diğerleri arasında Alba, Bruguer, Coral, Inca ve Dulux gibi tanınmış markalarda.

Tüm yumuşak griler, özellikle bu renk, herhangi bir tonla birleştirmek için çok yönlüdür ve nötrler, koyu renkler ve aynı zamanda parlak tonlar için mükemmel bir arkadaştır. “Sakin Şafak” veya “Gri Jeans” olarak adlandırılanlar, koyu gri, ten rengi, hardal, bordo, yosun ve diğerleri gibi renklerle mükemmel uyum sağlar.

Sherwin Williams Lacivert veya “Deniz”

deniz mavisi mutfak

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve dünyanın birçok yerinde pazarlanan en önemli boya şirketlerinden biri olan kendi adına, oldukça güçlü bir lacivert tonu seçti. Renk kartelasındaki kodu Deniz Kuvvetleri SW 6244.

Sherwin Williams’ın 2023 rengi, sakin bir ortam yaratan ancak kişiliği olan derin bir mavidir. Lacivert veya Naval, birçok renk kartelasında klasik bir renktir ve iç dekorasyonda yıllardır kullanılmaktadır. Ancak bu, geçmişte kaldığı anlamına gelmez, daha ziyade tüm odayı boyamak, bir duvarı vurgulamak veya vurgu rengi olarak hala kullanıldığı anlamına gelir. Herhangi bir iç mekan için mükemmel bir renktir.

“Doğaya Dönüş” adlı kuru bir yeşil

Kuru yeşil oda

Doğaya dönüş, Bher firmasının seçtiği bu yeşilin yansıtmayı amaçladığı şeydir. Dengeli ve canlandırıcı bir yeşil, kuru bir yeşile yakın ama biraz daha yumuşatılmış ve nötr. Renk paletinde tanımlamak için kodu: S340-4.

Markanın koleksiyonunda yer alan Back to Nature adlı renk, hem iç hem de dış mekanlarda diğer tonlarla çok iyi uyum sağlar, kapı veya pencere boyamak için mükemmeldir ve eski mobilyaların yenilenmesi için özel bir renktir.

Soluk pembe, “İlk ışık” olarak da adlandırılır

Pastel pembe duvar ve dolap

Bu yıl soğuk renkler baskın renkler, ancak hem maviler hem de nötrler arasında özel bir uçuk pembe buluyoruz. Benjamin Moore marka uzmanları buna First Light adını verdiler. kod 2102-70 renk çizelgenizde.

Bu yumuşak pembe ton, şirketin 2023 için renk trendi olarak seçtiği 10 tondan oluşan bir gruba ait. Modern kombinasyonların yanı sıra taze ama sağduyulu. First Light pembe, diğer renklerle uygun şekilde birleştirilirse herhangi bir alanı tercih eder.

Ve Pantone’un klasik mavisi

Lacivert Başlık Duvarı

Küresel renk uzmanı, 2023 Yılın Renginin, alacakaranlıkta gökyüzünü anımsatan koyu mavi bir renk olan Klasik Mavi olduğunu duyurdu. Pantone tablosundaki kodu 19-4052’dir.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu mavi genellikle abartılıdır ve bir derinlik hissi yaratır. Ancak, ona eşlik edecek doğru renk tonlarını kullanırsanız aktif ve modern olun.

2023’nin moda renkleri nasıl giyilir?

2020 yılı rengine boyanmış mobilyalar

İyi durumda olduğu için veya gereksiz bir para harcaması gibi göründüğü için tüm evinizi boyamak istemiyorsanız, kısmen yapabilirsiniz. 2023’ün moda renklerini aşağıdaki gibi küçük yerlerde kullanın:

  • özel bir duvarda
  • ön kapıda
  • mutfak dolaplarında
  • Yemek odasında masa veya sandalyelerde
  • Eski bir mobilya parçasını boyamak için

Her yılın renklerine, uzmanların uzun süredir yürüttüğü bir süreçle karar veriliyor. Yaşam tarzını, kültürel değişiklikleri ve endüstri trendlerini dikkate almak. Ve bizim için evlerimizin dekorasyonunu ve genel görünümünü değiştirmek için iyi bir bahane.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu