Boya Hakkında Herşey

Pastel sarı, duvar resmi önerileri

Pastel sarı renk kullanma konusunda şüpheleriniz mi var? pastel sarı duvarların boyanmasında mı yoksa evinizin dekorasyonunda mı?, merak etmeyin. Şimdi bu yumuşak ve narin tonu evinizde kullanırken hata yapmamanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçlarını göreceğiz.

Pastel sarı neden özel bir renktir?

aydınlık kapalı yemek odası

Başta pastel veya yumuşak tonlar olmak üzere sarıları özel kılan bazı özelliklerini tanıyarak başlayalım.

Işıkla iyi bir yakınlıkları var. Beyaz renk gibi sarı da ışığı yansıtarak ortamın parlak görünmesini sağlar. Küçük odalar ve ışığı ve detayları vurgulamak istediğiniz yerler için endikedir. Bu etkiyi yaratmak için gerekli olan doğal veya yapay tüm ışık kaynaklarını hesaba katmalısınız.

çok hassas bir renktir, ve bu özellik kullanıldığı ortamda yayılır. Bu sayede yatak odaları ya da oturma odaları tıpkı pembe, yumuşak bir yeşil ya da uçuk bir lavanta gibi dingin ve zarif bir görünüme sahip olur.

Yatak odasında parlak sarı

Aşırı ışıkla göz kamaştırma eğilimindedir, çok doğal ışığın girdiği yerlerde kullanmak isterseniz. Uzun süre kaldığınız bir ortamda gerçekten parlaklığı artırmak isteyip istemediğinizi düşünmeniz gerekecek. Belki gözleriniz için daha az net ve daha az agresif bir şeye ihtiyacınız var.

Sade veya mülayim olabilir düzgün bir şekilde birleştirilmediyse. Bu sadece pastel sarıya boyamakla ilgili değil, başka bir şey değil. Ona başka hangi tonların eşlik edeceğini, hangi yerlerde daha iyi görüneceğini ve hangilerinde görünmeyeceğini bilmek her zaman gereklidir.

Yumuşak sarıya boyayabileceğiniz yer

Gri ile birlikte pastel sarı duvar

Pinto mi Casa’nın notlarında da birkaç kez belirttiğim gibi özellikle ortamlar için özel renkler yok. Bu durumda sarılar istediğiniz yerde kullanılabilir. Ama sana bazı önerilerde bulunabilirim:

Bu banyo için iyi bir seçim, ışığın ve ferahlık görünümünün takdir edildiği bir yer. Giriş, koridorlar ve çamaşır odaları gibi diğer küçük alanlar için de uygundur.

Öneri: Dış Cephe Boyası Tavsiyeleri

Sabahları ışık sizi rahatsız etmiyorsa, yatak odası için iyi bir renk sakin ve çok hassas bir ortam yarattığı için.

Yumuşak bal sarısı oda

Bu çocuk odası için uygun biraz daha dinamizm ve çeşitlilik yaratmak için diğer tonlarla birleştiği sürece. Burada pembe, nane yeşili, açık mavi veya lavantanın diğer pastel tonları eşlik edebilir.

hakkında ortak ortamlar için iyi bir alternatif, mutfak, oturma odası veya yemek odası gibi beyazla kombinlediğiniz sürece. Monotonluğa düşmemek için sürekli olarak zıtlıklar ve detaylarla oynamaya çalışmalısınız.

Peki hangi renklerle kombinlemelisiniz…

Pastel Sarı Yatak Odası Duvarları

Beyaz: eksik olmaması gereken nötr. Işığın dağılmasını kolaylaştırır ve yumuşak tonların renklendirilmesini vurgular.

griler: beyazın alternatifi. Çok hoş bir kontrast etkisi yaratırken aynı zamanda modern bir dokunuş sağlar.

Kahverengi veya kahverengi: ahşap ve diğer mevcut malzemelerin toprak tonları ve doğal tonları mükemmeldir.

koyu sarı (mısır, hardal, limon): özellikle pastel sarıya boyanmış ortamlardaki küçük yüzeyler ve detaylar için.

maviler (nane, turkuaz, elma): Küçük detaylarda kontrast oluşturmak için kullanılır.

Hepimizin zevkleri ve ihtiyaçları aynı değil. Belki de doğru göründüğü için boyamak veya süslemek için sarı rengi kullanmak istersiniz. Aksine, diğer insanlar onu tercih ettikleri renk paletinden çıkaracaklar. Belki de bu ipuçlarıyla sonuç çok hoş olacaktır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu