Boya Hakkında Herşey

İç mekanlarda sarı ile birleşen renkler

Çirkin renk yoktur, diğerlerinden az çok uygun renkler vardır. Birini boyamak için seçmek kişisel zevke bağlıdır ve çok özneldir. Tonu gerçekten vurgulayacak ve seçiminizi iyi gösterecek olan şey, seçtiğiniz kombinasyondur. Kötü kombine edilmiş herhangi bir renk iyi görünmez, aksi takdirde ona nasıl eşlik edeceğinizi biliyorsanız, kişisel zevkinize göre hoş bir yer elde edersiniz. Peki, sarı rengi evde nasıl birleştiririm:

Sarı rengi ahşapla birleştirin

sarı ve ahşap

Kuşkusuz sarı, her tür ve tondaki ahşaplarla birleştirmek için mükemmeldir. Elde edilen etki mükemmel sıcak ve rahat bir atmosfer. Zeminlerde, duvarlarda, rustik mobilyalarda veya sadece imitasyonda ahşap kaplamalarınız varsa. En iyi seçenekler yoğun, koyu sarı ve sıcak tonlardır.

sarı ve beyaz

sarı ve beyaz sandalye

bunu göreceksin çoğu durumda sarı, nötr tonlarla birleştirilir. Çünkü canlı bir renk olduğu için bütünü nötralize eden ve daha keyifli hale getiren renklerin eşlik etmesi gerekir.

Öneri: En Yeni Polisan Dış Cephe Renk Kartelası

Bu durumda beyaz, özellikle parlak ve neşeli bir atmosfer yaratmak için mükemmel bir ortaktır. İster bir duvarı sarıya boyayın, ister dekoratif detaylar için tercih edin. Beyaz her zaman iyi bir seçimdir.

sarı, beyaz ve siyah

Sarı beyaz ve siyahı birleştirin

Ve bir önceki ikiliye yeni bir üye ekliyoruz o zaman sonuç çok daha ilginç oluyor. bu nasıl harika siyah renk dinamik ve modern bir dokunuş sağlar. Bu durumda hardal, mısır ve hardal gibi güçlü sarılar tercih edilen tonlardır.

Sarı ve yumuşak griler

yumuşak gri ve sarı oda

Gri, mükemmel bir nötr renktir ve güçlü renklere eşlik etmek için en uygun olanıdır. Bu durumda sarı kombinasyonu yumuşak grilerle sade ve rahatlatıcı bir alan yaratırlar. Yoğun renk patlamaları, topluluğun depresyona girmesini önleyerek ruhları ustaca kaldırıyor.

sarı ve koyu gri

Sarı ve koyu gri duvar

Orta ve koyu grilerin yanı sıra sonuç çok daha zarif ve koyu. Daha az parlak griler, yumuşak ve yoğun sarımsı tonları vurgulamak için mükemmeldir. Kontrast farkedilmeden gidemez ve bir oda için mekansaldır. Ticari tesislerde mağazalar ve barlar için uygun bir kombinasyondur.

sarı ve mor

sarı ve mor

Bu, kullanabileceğimiz en riskli kombinasyonlardan biri olabilir. Sarılar ve morlar, renk tekerleğinde taban tabana zıttır ve onları tamamlayıcı renkler yapar. Bunun anlamı şudur ki Birbirlerini tamamlarlar, ancak büyük bir kontrast oluştururlar.

Bir öneri olarak, nesnelerde ve küçük detaylarda hem tonlar kullanın hem de duvarlar veya zeminler gibi geniş yüzeyleri nötr tonlar için bırakın. Sarı ve morun nasıl birleştirileceğini görün.

Sarı, kahverengi ve bej

bej ve çikolata sarısı

Bu, çoğumuzun evde sahip olduğu joker kombinasyonlardan biri. Kahverengi ve bej ikilisi çok yaygındır ve sonuç genellikle çok hoştur, ancak bazen ifadesizdir. Tam burada mükemmel uyuyorlar monotonluğu kırmak ve çekici bir vurgu yaratmak için sarı tonlar.

diğer kombinasyonlar

buz mavisi kanepe

Sarı renk aralığında yüzlerce ton buluyoruz. Hangisi olduğuna bağlı olarak mavi, kırmızı, yeşil ve turuncunun çeşitli tonlarının eşlik edebileceğini göreceğiz. Her durumda, akıllıca kullanılacak riskli bahislerdir.

Sarılar genellikle aşağıdakilerle iyi kombinasyonlar yapar:

  • Turkuaz
  • Buz mavisi
  • nane yeşili
  • ördek yumurtası
  • Ayak tabanı
  • lacivert
  • Mercan

Öneriler: sarıyı döşemelerde, abajurlarda, minderlerde, tablo olarak, yatak takımlarında, yemek odası sandalyelerinde, okuma koltuğunda, masada çiçek aranjmanlarında, duvarda tablo olarak kullanabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu