Boya Hakkında Herşey

Evinizi dışarıdan boyamak için 12 özel renk

Evinizin cephesini veya dış duvarlarını yenilemek istiyorsanız, özellikle de az para harcamak istiyorsanız, boya ideal kaplamadır. Seçtiğiniz renkler evinizi öyle ya da böyle ön plana çıkaracaktır. Sonunda, renk sadece iç mekanlarda değil, duyumları da iletir. Bazı örneklere bakalım:

Kuru yeşil

kuru yeşil cephe

Kuru yeşil, çevre dostu, sakin ve sağduyulu bir renktir. Yeşil tonları siyah ve beyaz ile birlikte harika görünüyor.

Öneri: Dış cepheler için boya çeşitleri

Her durumda dış cepheler için özel boyalar kullanmanız gerektiğini unutmayın. Bu sayede iklimsel etkenlere karşı daha fazla dayanıklılık ve zamanla orijinal rengin daha fazla direncini elde edeceksiniz.

Beyaz

Beyaz giriş

için en yaygın renklerden biridir. bir evi dışarıdan boyamak. Her cepheyi canlandıran çok taze ve parlaktır. Kapı ve pencerelerin rengini öne çıkarır. Beyaz boya, güneş ışınlarının ev içindeki sıcaklığı yükseltmesini engellediği için sıcak iklimlerde, çöl ve kıyı bölgelerinde tavsiye edilir.

Zeytin yeşili

zeytin yeşili ev

Yeşilin dış mekanlara uygun bir diğer tonu da zeytin yeşilidir. Safari, çimento veya askeri gibi benzer tonları da adlandırabiliriz. İç mekanlardan daha iyi parlayan, zarif ve abartısız bir görünüm yaratan koyu yeşildir.

Kahverengi kahvesi

Modern kahve ve kum evi

Kahverengileri eski moda şeylerle, fazla cansız ilişkilendirmeniz mümkündür. Ancak kahve iyi bir araya getirilmezse çok hoş olabilir. Yukarıdaki fotoğrafta kahverenginin nasıl akıllıca ve modern ev tasarımında kullanıldığını görebilirsiniz.

Kum

Yumuşak kum kolonyal cephe

Kumu tarif etmek gerekirse, yumuşak bir bej tonu söylenebilir. Evinizin duvarlarını kum rengine boyarsanız, sonuçta parlak ve zarif bir görünüme sahip olursunuz. Kum, beyaz, kahverengi ve diğer canlı tonlar için mükemmel bir ortaktır.

Mavi Çelik

mavi gri ev sundurma

Dış duvarlarda çelik mavisi kadar iyi görünen birkaç mavi tonu vardır. Bu mavimsi gri, hem modern yapılar hem de klasik Amerikan tarzı evler için idealdir. Sonuç her zaman çok şık.

Kül grisi

Gri ön ve kırmızı kapı

Beyaz ve kum gibi, kül grisi de bir evin cephesine ışık getirir. Böylece yapının formları vurgulanmakta, revaklarda netlik yaratılmaktadır. Gelenekselin dışına çıkmak istiyorsanız, kül grisi beyaza mükemmel bir alternatiftir.

Hardal veya Sarı

Okra iki katlı ev

Nötr renkler sizi sıkıyorsa ve daha neşeli bir şeyler istiyorsanız sarı aileyi tercih edebilirsiniz. Ve burası, veranda için mükemmel olan hardal ve hardal gibi tonları bulduğumuz yer ve neden olmasın, cephe. Hiç kimse şüphesiz evinizi unutamayacak.

Pas Kırmızısı

sömürge kırmızı ev

Kırmızı boyamak için bir olasılıktır, ancak bazı tonlar çok keskin olma eğilimindedir. Kırmızıyı seviyorsanız ama pişman olmak istemiyorsanız, daha koyu veya mat tonlara bakmanızı tavsiye ederim. Pişmiş toprak, pas kırmızısı, bordo ve kolonyal bazı seçeneklerdir.

Toprak veya Bej

bej cephe

Özgün doğal renklerden biri, çeşitli tonları alabilen bir renk olan topraktır, ancak temelde sıcak ve biraz yumuşak bir kahverengidir. Toprak renkleri rustik ve samimi bir görünüm yaratır.

Pişmiş toprak

Rustik Pişmiş Toprak Veranda

Çini ve pişmiş toprak, portakal ve toprak tonları ailesinin bir parçasıdır. Yoğun, yumuşak ve nötr tonlar bulabilirsiniz. Pişmiş toprak, rustik yapılar için mükemmel bir gölgedir ve bitki örtüsü ile çok iyi uyum sağlar.

Koyu gri ve siyah

Mütevazı kara evin önü

Çok talep edilen renkler olmasa da koyu griler (kömür gibi) ve siyah dış mekanlarda kullanılır. Sonuç, belirli bir gizem havası ve heybetli bir varlığa sahip, modern ve zarif bir görünüme sahip bir eve dönüşüyor.

Siyah renk, soğuk iklimlerdeki evler için çok uygundur. Ve ayrıca mimariye bağlı olarak, örneğin modern yapılar için çok uygundur.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu