Boya Hakkında Herşey

Evi Aydınlık Gösteren Yeni Boya Rengi 2023

Duvar renklerini yenilemek isteyen okurlarımıza düşünce vermek adına en oldukça boyanan duvar renkleri ve en oldukça tutulan duvar boya renkleri daha ilkin sayfalarımıza konuk oldular. Bunun yanında trend duvar renkleri incelemesi de yaptık. Bu bağlamda öne çıkan gri duvar renkleri modellerinin en güzel uygulama örneklerini beğenilerinize sunduk. Bunun yanında sizleri yeni boya renklerinden haberdar etmek adına boya markaları ve üreticilerinin en yeni kartelalarını inceledik. Örneğin son olarak Filli Boya duvar renkleri 2023 kataloğunu paylaştık. Ek olarak son moda salon duvar renkleri ve odayı geniş gösteren boya renkleri benzer biçimde spesifik mevzulara bile girdik.

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi 2023

Bu sayfamızda ise bilhassa dar ve karanlık evlerde oturan okurlarımız için “Evi hangi renk ferah gosterir?” sorusunun yanıtını arıyor, bu şekilde bir evi daha aydınlık göstermek adına seçilecek duvar renkleri hakkında tavsiyelerde bulunuyoruz. Bundan dolayı hem ufak, hem dar, hem de karanlık bir eviniz var ise burada ki duvar renklerine ve önerilerimize kesinlikle göz atmanız sizin yararınıza olacaktır.

Kum Beji Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri

Ev boya renkleri içinde muhtemelen en tutulan renkler kum ve taş renkleri olmuştur. Zira Kum beji son 15 yıla damgasını vurmuş durumda. Gerek kullanışlı ve her mobilya ve tekstil ürününe uyumu, gerekse evi hakikaten ferah ve geniş gösteren hilelere yol açması sebebi ile senelerce bu duvar renklerini kullandık. Kısacası kum beji tıpkı şampanya benzer biçimde klasikleşti. Dolayısı ile dar bir eviniz var ise kum beji ilk akla gelen tercihler içinde içeriyor. Fakat bunun yanında bu rengin öteki değişik boya markalarında ki türevlerini de kullanabilirsiniz. Örneğin Islak Kum yada Sahil benzer biçimde…

Lüle Taşı Duvar Rengi

Hangi renk boya odayı geniş gösterir? Bu soruya verebileceğimiz aslına bakarsak bir oldukça yanıt var sadece yukarıda da belirttiğimiz benzer biçimde kum ve taş tonları en rahat ve trend boya renkleri içinde sıralama başı durumunda. Hele de burada Lüle taşı duvar rengi için ayrı bir ayraç açmakta yarar var. Son dönem çağdaş duvar renkleri içinde yer edinen bu şahane renk tıpkı kum beji benzer biçimde hem mobilyalarınıza, halılarınıza ve perdelerinize inanılmaz bir uyum sağlıyor, hem de evinizi ferah ve geniş gösteriyor. Üstelik o kadar da kullanışlı bir duvar rengi…

Çuha Çiçeği Duvar Rengi

Bir oldukça boya markasının duvar renkleri kataloğu içinde yer edinen Çuha Çiçeği Sarısı bilhassa kuzeye bakan karanlık mekanları aydınlık göstermek adına garantili olan bir renktir. Üstelik bu renk her türlü dekorasyon tarzına tıpkı bir bukalemun benzer biçimde kolaylıkla uyum sağlar. Mesela nostalji kokan vintage seçimi için yada minimalist çağdaş tarzlar için seçilebilecek en güzel renklerden biridir. Dolayısı ile sarı tonlarından hoşlanmayanları bile cezbeden güzel bir renktir.

Evi Aydınlık Gösteren Beyaz Boya Boya Renkleri

Aydınlık ve ferah denilince akla gelen ilk renkler elbet beyaz tonlarıdır. Fakat devamlı kirlenmeye ve lekelenmeye uygun bir renk olunca kullanmaktan kaçınılır. Hele akla gelen her sürtünmeyi, her kiri renk renk üstünde gösteren bu renk için çözüm arayan boya markaları şimdilerde griye çalan kırık beyaz, buz beyazı benzer biçimde renkleri eklediler. Son dönemde ise sakız beyazı duvar rengi karşımıza çıktı ve aniden popüler hale geldi. Peki oldukça tutulan bu sakız beyaz iyi mi bir renk? Aslen kirli bir beyaz türü olan bu renk bilhassa 1+1 yada 1+0 benzer biçimde ufak stüdyo dairelerde evi geniş ve ferah göstermek adına, bir dekorasyon hilesi olarak kullanılan güzel bir renk. Üstelik düzgüsel beyaz rengin tozlanma benzer biçimde dezavantajlarını göstermeyen son aşama  kullanışlı da bir renk.

Boya Markalarının Evi Aydınlık Gösteren Duvar Renkleri

Yukarıda bir kaç değişik aydınlık duvar rengini beğenilerinize sunduk. Fakat bunun yanında boya markalarının hem klasikleşmiş hale gelen, hem de yeni çıkardıkları boya renkleri de var. Mesela Filli Boya açık duvar renkleri içinde yer edinen Kil Taşı, Kum Beyazı, Aydan, Nuga, Kumru renkleri bu mevzu da görülmeye kıymet özellikte. Marshall da ise Damla Sakızı, Kırık İnci ve Pamuk Tarlası benzer biçimde renkleri deneyebilirsiniz. Dyo Boya’da elbet hem çağdaş hem şahane açık renkler var. Örneğin Salda Kumu mükemmel bir açık duvar rengi. Buz Gümüşü, Yeni Çağıl, Deniz Atı, Yeni Beliz benzer biçimde  duvar renklerine de kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu