Boya Hakkında Herşey

En Çok Tercih Edilip Kullanılan Boyalar

Havalar ısınmaya başlayınca duvar rengini değişiklik yapmak isteyenlerde yavaş yavaş duvar boyası trendleri araştırmasına giriyor. Hemen hemen duvarlarını hangi renge boyayacağına karar veremeyen insanoğlu İnternet üstünden 2023 Gri duvar boya renkleri yada 2023 iç cephe boya renkleri şeklinde yada dükkan boya renkleri şeklinde bir araştırma yapıyorlar. Bu hakikaten zor bir karar olduğundan o insanlara hak vermemek elde değil. Sonuçta duvar boyama işi hem maddi açıdan, hem de içsel açıdan külfetli bir iş. Hele de boyanacak mekan halihazırda oturulan bir ev yada kullanılan bir iş yeri ise… İşte bu durumda olan okurlarımızın bu ağır yükünü birazcık olsun hafifletmek ve iyi mi bir boya kullanmaları gerektiği mevzusunda destek olmak adına boyarenkleri.net’in bu sayfasını 2023 duvar renklerine ayırıyoruz.

En Oldukça Kullanılan Boya Renkleri

Son 10 senenin trend boya renklerine baktığımızda kum tonlarının acaip bir hegemonyaya haiz bulunduğunu görüyoruz. Bilhassa kum beji yada ıslak kum şeklinde tonlar derhal her mekanda moda oluşundan kaynaklı fütursuzca kullanılmış. Hakikaten oldukca güzel tonlar bunlar, üstelik yalnız trend oluşu etkilemiyor insanları, ek olarak son aşama kullanışlı renklerde. Gerek mekanı aydınlık ve ferah göstermesi, gerekse kiri, tozu fazla belli etmemesi sebebi ile bununla birlikte da kullanışlı renkler.

Duvar Renkleri 2023

Sadece her ne kadar hoş, her ne kadar kullanışlı renkler olsa da yeter artık. Zira gittiğiniz her evde, her iş yerinde kum beji, sahil yada ıslak kum tonları ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu renk o denli oldukca kullanıldı ki İlk olarak yalnız yeni sıfır binalarda görüp hoşumuza giderken, arkasından eski evini tekrardan dekore eden yada tadilat icra eden insanlarda bu rengi kullanmaya başlayınca naturel olarak bu renkten bir tiksinti oluştu. Sadece endişelenmeyin, artık bu tonlar tarih oluyor, en azından 2023 yılı için 🙂

Trend Duvar Boya Renkleri 2023

Geçtiğimiz bir kaç yıl ilkin süregelen ve yansız bir ton olan gri sürpriz bir halde duvar boyası renklerinin kralı haline geldi. Evet evet, 50 yıl öncesinin hastane, postane şeklinde devlet dairesi duvar renkleri çağıl mekanların olmazsa olmaz duvar renklerinden biri oldu. Öyleki ki bir kaç yıl ilkin sıfır olarak almış olduğu ve duvar renkleri kum tonları olan evini tekrardan griye boyatan insanoğlu görüyoruz. Dolayısı ile eğer evinizi boyatacak sanız ve “uçuk kaçık yeni duvar renkleri” ile sonsuz maceralara girmek istemiyorsanız, hem çağıl, hem kullanışlı bir renk tonu aramakta iseniz bu renk sizin için ideal bir seçim olacaktır. Hele zeminde beyaz süpürgelikler, tavanda ise gene beyaz alçıpanlar ile bu rengin üst resimde gördüğünüz şeklinde şahane durduğunu rahatça söyleyebiliriz.

Yeni Moda Duvar Renkleri

Gelelim 2023 senesinde boya markalarının ürün gamına giren ve trend olacağı öne sürülen renklere efendim. Markaların boya katalogları içinde somon tonlarını görüyoruz. Dolayısı ile işe birazcık yumuşatarak somon tonları ile başlamış olalım. Sonuçta bu tonlarda son bir kaç senedir çeşitli mekanlarda çoğunlukla kullanılıyor ve gözünüze yabancı gelmeyecektir. Pembe ve turuncu şeklinde bir duvar boyası için absürt sayılacabilecek iki renk tonundan meydana gelen canlı bir renk tonu. Sadece muhtemelen bu rengi salonunuzda değil de daha  oldukca genç odası şeklinde alanlarınızda kullanmayı yeğlersiniz.

İç Cephe Duvar Renkleri 2023

Somon tonlarını pek yadırgamamış olabilirsiniz fakat kim bilir adını ilk kere duyacağınız mum ışığı, vanilya çiçeği, tiramisu, ortanca pembesi, bambu yaprağı, buzul yeşili, çingene pembesi, Halikarnas mavisi, gelincik kırmızısı şeklinde renkler de boya markalarının 2023 kartelaları içinde içeriyor. Yukarıda tırnak içinde bahsettiğimiz uçuk renkler ile maceraya girmekten de kastımız buydu ayrıca.

Duvar Boya Rengi Tavsiyeleri

Ha bu renklerle o serüvenlere girmek yerine, birazcık daha değişik fakat sonuçta kabul edilebilir renkleri duvarlarınızda görmek isterseniz, gene DYO, Mashall yada Filli Boya şeklinde markaların son renklerinden olan, renkli siyahlar, yeşilimsi siyah, mavimsi siyah, neredeyse siyah mor – petrollerde gördüğünüz renkler şeklinde, granit, arduaz, taş ve ‘mineral’ renkleri, yumuşak griler ve bej şeklinde ‘renksiz’ renkleri tercih edebilirsiniz. Bahsi geçen bu renkler de size birazcık garip gelebilir, dalga geçtiğimizi düşünebilirsiniz fakat güvenli olun 2023 yılı içinde değişik renk tonları kullanılan mekanlarda bu renkleri çoğunlukla görecek ve devasa yükseklikte bir ihtimalle bu renklere bayılacaksınız.

Filli Boya Duvar Boya Renkleri 2023 Kataloğu BURADA !..

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu