Boya Hakkında Herşey

2023 Duvar Boyası Trendleri

Havaların ısınması ile beraber muhtemelen bir kaç senedir değiştirmeyi düşündüğünüz duvar renkleri için kolları sıvamaya başladınız. Sadece esasen uzun aralıklar ile yenileye bildiğiniz duvar renkleriniz için kaliteli, şık ve modası kolay kolay geçmeyecek tonlar aramıştınız. Tahminimiz doğru ise sizlerde doğru yerdesiniz. Şu sebeple boyarenkleri.net olarak eviniz için en ideal renkleri bulabilmeniz adına araştırmalarımız sürüyor. Örneğin bundan kısa bir vakit ilkin Yeni trend Filli Boya 2023 çeşitleri ve Marshall Duvar Renkleri 2023 kataloğunu da incelemiştik.

2023 Duvar Boyası Trendleri

Bu sayfamızda ise yalnız içinde bulunduğumuz 2023 yılına değil  tıpkı kum renkleri benzer biçimde önümüzde ki 5-10 yıla da damgasını vuracak renklere göz atacağız. Çeşitli boya markaları ve üreticilerinin kataloglarında yer edinen son moda duvar renklerini inceleyeceğiz. Bundan dolayı eğer tekrar ki duvar boyama işini uzunca bir vakit sonrasında yapmak istiyorsanız bu renkleri kesinlikle görmenizi tavsiye ederiz.

Gri Duvar Renkleri

Gri gerek iç cephe, gerekse dış cephe de son bir kaç senedir öne çıkan bir ton. Üstelik soğuk ve yansız bir renk olmasına karşın çağıl mekanların olmazsa olmaz renkleri içinde içeriyor. Öyleki ki 2023 Pantone Renk Enstitüsü tarafınca Ultimate Gri, kısaca Nihai Gri senenin renklerinden biri olarak seçildi. Bundan dolayı gri ve tonlarını bu yıl mekan duvarlarında çoğunlukla göreceğiz muhtemelen. Bilhassa beyaz renkle kombinlenen gri duvarlar ise favori hale gelecek.

Sarı Duvar Renkleri

Dünyaca meşhur Pantone Renk Enstitüsü’nün seçtiği senenin renklerinden bir diğeri ise Illuminating Sarı, kısaca Aydınlık Sarı. İçerisinde bulunduğumuz senenin kasvetli durumuna nazaran inanç, ümit ve iyimserliği temsil eden bu rengin, kararlılığı, cesaret ve dayanıklılığı ifade eden Gri ile kombinasyonları ise senenin trendi haline gelecek benzer biçimde görünüyor.

Mavi Duvar Renkleri

Yıllara nazaran trendler her ne kadar değişim gösterse de modası asla geçmeyen duvar renkleri vardır. Örneğin mavi benzer biçimde. İçerisinde bulunduğumuz 2023 senesinde ise mavinin trend tonu sema mavisi. Sakinlik ve rahatlık tesiri sebebi ile bilhassa yatak odaları için çoğunlukla tercih ediliyor. Doğal olarak bu rengi tek başına kullanmak isterseniz daha koyu bir mavi tonu ile kombinleyerek mükemmel bir duvar dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Koyu Duvar Renkleri 2023

Bir zamanların açık duvar renklerinin aksine şu sıralar koyu duvar renkleri de oldukça popüler dostlar. Bilhassa mavinin koyu tonları, donanma mavisi hatta lacivert benzer biçimde renkler iç cephe rengi olarak çoğunlukla tercih ediliyor. Koyu renkler denilince elbet siyah benzer biçimde bir ana rengi es geçemeyiz. Her daim trend olan siyah renk bilhassa geniş ve çağıl mekanlar için mükemmel bir duvar rengi olarak kalmaya devam ediyor.

Pastel Duvar Renkleri 2023

Trend duvar renklerinden bahsetmişken sıcak ve pastel renklere değinmeden olmaz. Bu renklerde ise bilhassa pembe tonları favori durumunda. Son döneme damgasını vuran sıcak tonların ise kerpiç ve flamingo pembesi bulunduğunu söyleyebiliriz.

Trend Duvar Renkleri Kataloğu 2023

Gelelim bu renkleri hangi markaların kataloglarda bulacağınıza. Gri ve sarı tonları için bilhassa DYO Boya iç cephe renkleri Gri&Beyaz ve Sarı&Hardal Renk Damlası Kartelalarına kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederiz. Mavi ve Pembe tonları için ise Filli Boya 2023 Renkler Trendleri kartelasında aradığınız renkleri bulabilirsiniz. Bunun yanında Fawori Boya iç cephe renk kartelasında da Gri renkler için Canvas ve Clay benzer biçimde renkler, sarı için Daisy ve pudra için Nectar benzer biçimde hakikaten oldukca şık renkler var.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu