Boya Hakkında Herşey

W Tekniği nedir ve nasıl yapılır?

W (çift v) tekniği, duvarları veya diğer düz yüzeyleri boyarken silindiri nasıl kullanacağınızı öğrenmenin iyi bir yoludur. Yeni başlayanlar için, birkaç basit adımda, boyasız sektörler bırakmadan yüzeyi doğru şekilde nasıl kaplayacaklarını öğrenmelerine yardımcı olur.

Rulo boya tepsisine batırıldığında ve damlaması önlendiğinde, istenen yükseklikte bir W tanımlanır. Bu, bir kenarı yaklaşık 80 cm olan bir resmi kaplamak için gerekli malzeme olmalıdır, bu nedenle boya kıt olmamalıdır. W ile işaretli bu sektörde silindirin homojen bir şekilde boşaltılmasını sağlar, bu miktarda malzemeyi yaymak için aşağıdaki adımlar gerekli olacaktır.

Hemen W’yi işaretleyerek ve silindiri yeniden yüklemeden, doğru yayılmayı tercih eden yatay olarak gözden geçirilir, dikey hareketlerle doruğa ulaşır ve dahası, boyasız kalabilecek her santimetre kareyi kaplamaya çalışırken takip edilir.

Malzeme miktarı gerekli ise, yüzeyin doğru şekilde kaplanması gerekir. Boya dökülürse veya damlarsa, silindire daha az yüklenmeli, aksine boyasız sektörler varsa veya çok ince bir boya tabakası varsa, duvarı doğru şekilde kaplamak için gerekenden daha fazla kat gerekir, bu nedenle biraz artı yüklenecek.

Tavsiye: Yüksek sıcaklık, ısıl olmayan ve alev geciktirici için özel boyalar

Sektörlerde bir duvar boyamak için yukarıdan aşağıya ve soldan sağa doğru başlamak uygun olacaktır. Düzenli bir çalışma ve yalnızca bir duvar veya düzlem bitirirken durma ile. Bu, özellikle hızın gerekli olduğu saten cilalı olanlar gibi hassas resimlerde, iyi bir bitişe sahip ve hızlı bir şekilde bir kaplama resmi elde ederek silindiri tutmanın doğru bir yolu olacaktır.

Öneri Küçük ev cepheleri | Sade tasarımlar

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu