Dış Cephe Renkleri

2023 Villa Dış Cephe Boya Renkleri

Zaman içinde yıpranan, solan yada modası geçen dış cephe boyalarını yenilemek isteyenler için araştırmalar hayata geçirmeye devam ediyoruz. Çeşitli markaların en yeni dış cephe boyaları hakkında sizleri bilgilendiriyoruz. Örnek olarak bu mevzu son olarak Filli Boya dış cephe renkleri 2023 kataloğu sayfalarımıza konul olmuştu. Doğal olarak ki bir tek markaların kartelalarına bağlı kalmıyoruz dostlar. Bunun yanında eve gore dış cephe rengi bulmanız mevzusunda da sizlere destek olmaya çalışıyoruz. Mesela tek kattan oluşan ev dış cephe boya renkleri ve 2 kattan oluşan ev dış cephe boya renkleri de konuk oldu sayfalarımıza. Kısacası tüm müstakil ev dış cephe renkleri ile ilgili mühim bilgiler verdik.

2023 Villa Dış Cephe Boya Renkleri

Bunun yanında bina dış cephe renk uyumu benzer biçimde spesifik mevzulara girmiş, esin alabileceğiniz en güzel dış cephe görselleri ve örneklerini beğenilerinize sunmuştuk. Bu sayfamızda ise gene binaya hususi dış cephe renkleri hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Villa seçimi bir eve haiz talihli okurlarımız için başlıktan da anlayacağınız suretiyle son moda Villa dış cephe boyaları ve renklerini sizlerle paylaşıyoruz. Bundan dolayı villanızın dış cephesi yılların yorgunluğuna yenik düşmüşse ve şu sıralar yenilemeyi düşünüyorsanız burada vereceğimiz düşünce ve örneklere ne olursa olsun göz atmanızı tavsiye ederiz.

Villa Dış Cephe Boya Seçimi

Villalar genel olarak pahalı yapılar olduklarından bir tek dış değil değil, genel olarak tüm boya seçimlerinde son aşama kırılgan hareket etmek gerekir. Aksi taktirde bu pahalı ve lüks yapının görünümünü bozarak rahat ve ucuz bir hale getirebilirsiniz. Bundan dolayı ince eleyip sık dokumak yaşam memat meselesidir. Fazlaca fazla araştırma yapmak, evinize benzer yapılmış uygulama örneklerine çokça göz atmak gerekir. Ek olarak modası uzun seneler geçmeyecek renkler bulmak adına son koda ve klasik tüm renkleri araştırmak gerekir. Bu geniş çaplı araştırmalar sizi dış cephe boya renkleri mevzusunda bir ustalaşmış yapmasa da bir profesyonelin yardımına gereksinim duymayacak kadar geliştirir.

Villa Dış Cephe Renkleri Iyi mi Olmalı?

Örnek olarak ilk olarak en fazlaca tercih edilen dış cephe boya renkleri mevzusuna göz atabilirsiniz. Eğer bir renk yada renk kombinasyonu çoğunlukla tercih ediliyorsa bu modasının uzun seneler geçmeyeceğini gösterir. Fakat burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mevzu saman alevi benzer biçimde aniden parlayıp trend haline gelen renklerden uzak durmaktır. Şu sebeple bu renkler hercai doğrusu aniden meşhur olup arkasından tarihin karanlık sayfalarına gömülen pop starlara benzerler. Ihmal etmeyin dış cephe boya maliyeti en azından iskele kurulacağı için oldukça pahalıdır. Bundan dolayı bu şekilde renklerin modası geçtiğinde tekrar aynı maliyeti karşılamak durumunda kalmayın. Doğal olarak eğer her canınız istediğinde yada beğenmediğiniz her dış cephe renginde dış cephelerinizi yeniletecek kadar varlıklı değilseniz 🙂

Villa İçin Tavsiye edilen Dış Cephe Renkleri

Peki bu bilgiler ışığında, hem son moda, hem de modası geçmeyecek renkler bulmak kolay mı?.. Normal olarak samanlıkta iğne aramak kadar kolay olsa gerek. Fakat yukarıda da belirttiğimiz benzer biçimde çetin bir araştırma sonucunda arzu ettiğiniz ve evinize yakışan bir renk yada renk kombini bulabilirsiniz. Normal olarak bu mevzu da biz de yanınızdayız. Her ne kadar ustalaşmış desteğe gereksinim duymayacağınız söylesek de bu da bir anlamda ustalaşmış yardım sayılır 🙂 Hadi gelin şimdi sözü daha çok uzatmayalım ve villanız için en ideal rengi bulmaya çalışalım.

Çağıl Villa Dış Cephe Renkleri

Dış cephe denilince senelerdir akla ilk olarak soğuk ve etkisiz tonlar gelir. Hem apartmanlarda, hem tek kattan oluşan evler de, hem de villalar da durum böyledir. Soğuk ve etkisiz denilince de akla ilk karşımıza çıkan renk tonu gridir. Gri hakikaten trend bir renk tonudur. Fakat artık fazla soğuk gelmeye başlamış olacak ki sıcak tonlarla harmanlanır oldu. Örnek olarak sıcak sarılara dış cephe de gri tonları ile çoğunlukla rastlar olduk. Dünyaca meşhur Pantene Renk Enstitüsü, 2023 yılının renklerini de zamansız gri ve aydınlık sarı olarak belirlemişken bu renklerin villalar için ideal bir harmanı olacağını düşünüyoruz.

En Fazlaca Tercih Edilen Villa Dış Cephe Renkleri

Evet gri soğuk bir renk ve bu şekilde soğuk tonlardan hoşlanmıyor olabilirsiniz. Hele de Akdeniz tarafında bir villanız var ise daha sıcak renkleri de deneyebilirsiniz. Örnek olarak Akdeniz için aslen mütevazi beyaz tonları idealdir. Fakat son yıllarda bir Greek havası vermek adına kerpiç tonları da villa dış cephe renklerinde çoğunlukla tercih ediliyor. Bu bağlamda bir Akdeniz yolculuğunuz esnasında kiremit ve pembemsi tonlara çokça rastlayabilirsiniz.

En Güzel Dış Cephe Görselleri Villa Örnekleri

Soğuk ve sıcak renkler, renk kombinasyonları hakkında daha bir fazlaca informasyon verebiliriz. Örnek olarak organik taş ve kum renklerinden bahsedebiliriz ki bu renklerde de fazlaca moda. Mavi ve beyazın hem doğaya hem denize görkemli uyumunu anlatabiliriz. Sadece güvenli olun bu saatlerinizi alacaktır. Dolayısı ile işi birazda görsellerle anlatmakta yarar var. Bundan dolayı derhal alt tarafta bir görsel galeri hazırladık. Bu galeriye göz atıp, bir kaç değişik seçimi bir araya getirerek villanız için hayalini kurduğunuz dış cephe rengini bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu