Boya Hakkında Herşey

Salonlar İçin Moda Duvar Renkleri 2023

Duvar boyası renkleri mevzusunda bu güne değin yüzlerce değişik mevzuyu sayfalarımızda sizlerle paylaştık. En çok tercih edilen boyanan duvar renkleri hakkında sizleri bilgilendirdiğimiz benzer biçimde, çeşitli sorularınıza da cevap olarak değişik mevzular açtık. Örnek olarak Karanlık evler hangi renge boyanmalı benzer biçimde sorularınız için Evi aydınlık gösteren boya rengi benzer biçimde bir mevzu paylaştık. Modern 2023 Salon Trendleri yada İç boya renkleri benzer biçimde sorularınız için değişik örnek ve fikirler sunduk. Bu sayfamızda ise salon duvar rengi seçimi mevzusunda sorun yaşayan takipçilerimize destek olmaya çalışacağız. Salonumu ne renge boyamalıyım? sorusuna cevap arıyor, Yeni Salon Tasarım Trendleri 2023 ve salon duvar rengi önerileri sunuyoruz.

Salonlar İçin Trend Duvar Renkleri

Duvar rengi seçimi emin olun duvarları tamamen tekrardan boyatmaktan daha oldukca yorucudur. Zira bu son aşama duyarlı bir mevzudur. Öyleki bir renk yada renkler seçmeniz gerekir ki başta salonunuza harcadığınız emeği ve parayı göstersin, bununla beraber kolay kolay kir tutmayan kullanıcı bir renk olsun ve hepsinden önemlisi modası uzun seneler süresince geçmesin. Zira bilhassa hali hazırda oturulan bir evi tekrardan boyatmak maddi yönünü bir yana bırakın oldukça meşakkatli de bir iş. Bundan dolayı duvar boya rengi seçimi mevzusunda ince eleyip sık dokumak mevzusunda sizlere hak veriyoruz. Hadi gelin şimdi hep beraber salonunuz için hem kullanışlı, hem şık, hem de trend salon duvar renkleri bulmaya başlamış olalım.

Salon Duvar Rengi Modelleri

Misafirperver bir ülke olan Türkiye de salonlar ayrıcalıklı bir alandır. Bu alanın dekorasyonuna harcanan para ve emek güvenilir olun evin öteki hiçbir alanına harcanmaz. Eve gelen konuklar bu hususi alanda ağırlandığı için her şeyin en güzeli, en pahalısı salonlar için satın alınır. Kısacası ev dekorasyon bütçesinin en hacimli alanıdır salonlar. İşin acayip tarafı ise devamlı kilit altında tutulmaları ve ayda yılda bir, oldukca mühim misafirler vardığında kullanılıyor olmalarıdır 🙂 Her neyse evlerinde salon kullananları ağır ağır eleştirmeye başlamadan, isterseniz gelin salon duvar renkleri hakkında bilgiler vermeye başlamış olalım.

Son Moda Salon Duvar Renkleri 2023

Paragraf aralarında görsel örneklerini sunduğumuz salon renkleri genel olarak son yılların trendleri içinde yer ediniyor. Geçtiğimiz 10 yıla damgasını vuran Kum ve taş tonlarından kum beji, çakıl taşı ve bu renklerle kombinlenen kese kağıdı benzer biçimde renkler halen zirvede ki yerini korumaya çabalarken, boya markaları bu renklerin hegemonyasını alt üst edecek son aşama hususi renkler tasarladılar salonlar için. Örnek olarak bundan bir kaç yıl öncesine kadar asla aklımıza gelmeyen Gri duvar Boyası aniden giriverdi salonlarımıza. Üstelik bu etkisiz rengin oldukca hoş türlü türlü türevlerini görüyoruz boya markalarının renk kataloglarında.

Salon Duvar Rengi Tavsiyeleri

Evet şu sıralar gri duvar renkleri bir tek salonlar için değil, evin geneli için geçerli moda bir renk. Fakat salon duvar rengi seçerken bir tek moda renklere takılmamak gerekiyor. Mesela minik, penceresi azca, dolayısı ile gün ışığını içeri alamayan bir salonunuz var ise tercihinizi olabildiğince açık renklerden yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Örnek olarak son zamanlarda trend haline gelen kırık beyaz bu tip salonlar için ideal bir seçim olacaktır. Bu rengin ışıltılı bir salon için sönük kalabileceğini düşünüyorsanız parlak beyaz renginin salonunuzu daha heybetli bir kontrast vereceğinden güvenilir olabilirsiniz. Bunun yanında Ihlamur, Yeni Fildişi, Belce Beji ve Şampanya benzer biçimde renkler bu tip salonlar için alternatif ve şık seçenekler olacaktır.

Geniş Salonlar İçin Renk Önerileri

Eğer salonunuz olması gerektiği benzer biçimde geniş ve ferah ise burada ilk dikkat etmeniz kriter seçeceğiniz rengin koltuk ekibi ve perdelerinizle uyumlu olmasıdır. Duvar renginiz mobilyalarınızın ve öteki tekstil ürünlerinizin renkleri ile uyumsuzluk oluşturursa salonunuz çirkin bir görüntünün yanında son aşama yorucu da bir atmosfer oluşturur. Eğer açık renkli mobilyalarınız var ise salonunuzda mavi tonlarını bilhassa de derhal her boya markasının kataloğunda bulunan donanma mavisi tonunu seçebilirsiniz. Bu renk ilk bakışta karanlık yada koyu bir ton olarak görünebilir fakat mobilya renkleriyle uyuştuğunda yakaladığınız kontrasta siz bile şaşırabilirsiniz. Koyu tonlardan bir öteki ise kapuçino tonlarıdır ki bu tonlarda mobilyalarınızla duvar renklerinizi uydurmanız adına elinizi oldukca kuvvetlendirir. Bu anlamda Marshall’ın baharatlı bal rengini de denemenizi tavsiye ederiz.

Boya Markalarının Salon Duvar Renkleri

Bunun yanında Marshall’ın bir tek içinde bulunduğumuz 2023 yılına değil, gelecek bir kaç yıla da damgasını vuracağını düşündüğümüz ve üst resimde gördüğünüz sakin şafak rengi de salonunuzun duvarlarını boyatmadan görmeniz ihtiyaç duyulan mükemmel renkler içinde yer ediniyor. Marshall’ın “Gün doğumunun gelip geçen güzelliği benzer biçimde yeşil, mavi ve gri içinde bir ton” olarak açıklamış olduğu bu rengin en mühim özelliği ise akla gelebilecek derhal her renk ile görkemli bir uyum yakalaması. Doğal olarak salonlara hususi duvar renkleri bir tek Marshall da yok. Salon Duvar Renkleri Filli Boya kataloğunda da salonunuz için seçebileceğiniz inanılmaz güzel renkler var.

Çağdaş Salonlar İçin Duvar Renkleri 2023

Her ne kadar salonlarda avangart ve lüks tarzlar tercih ediliyor olsa da  çağıl tarzları tercih edenler içinde bir kaç renk tavsiyesinde bulunmakta yarar var. Mesela salonun geneli için değil fakat bir odak noktası yaratmak adına bir tek bir duvarı yeşil tonlarında boyayarak çağıl tarzda dekore ettiğiniz salonunuz için bir odak noktası oluşturabilirsiniz. Üstelik yeşil tonları salonlarda dinlendirici bir etkiye haizdir. Örnek olarak zeytin yaprağı rengi salonunuzda oldukca hoş duracaktır. Bunun yanında çağıl bir salonun beyaz duvarlarında eğer duvar kağıdı kullanmıyorsak TV arkası benzer biçimde odak alanlarında Bordo benzer biçimde sıradışı bir renk kullanabiliriz, zira bu renk açık renk parkeler ve beyaz duvarlar içinde inanılmaz bir odak noktası oluşturur.

Salonumu Hangi Renge Boyamalıyım ?

Aslına bakarsak burada derhal her tür salon için yüzlerce, hatta binlerce renkten bahsedebiliriz. Fakat sizi daha çok yormamak ve kafanızı daha çok karıştırmamak adına hususi bir foto galeri hazırladık. Değişik duvar renkleri ile dekore edilen salonların bir araya getirilmiş olduğu bu galeriye bir katalog benzer biçimde bakabilir, bu renklerin salonunuzda iyi mi duracağı hakkında düşünce sahibi olabilir ve burada ki görsellerden esin alarak salonunuz için en güzel duvar rengini seçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu