Boya Hakkında Herşey

Şablon, eski mobilyalara hayat vermek için ideal

Eski mobilyaları yenilemenin en iyi yolu boyamadır. Orijinal durumuna geri getirilmesi gereken stil mobilyalardan veya antika mobilyalardan değil, yeni bir görünüm kazandırmak ve evin herhangi bir odasının yeni dekorasyonuna uyarlamak için farklı renk, doku ve tasarımların uygulanmasından bahsediyoruz.

Daha önce gördüğümüz stencil veya stencil tekniği bu amaç için idealdir, mobilya yüzeyine yeni renkler ve çizimler vererek uyum yaratır ve ortamı tamamlar.

Fawori Yeni Boya Dış Cephe Kataloğu

arka plan boyama
İlk adım olarak, mobilyalar sentetik emaye veya su bazlı emaye ile tek tip bir renge boyanmalıdır. Önceki boya yağlı, vernik veya sentetik emaye ise, yeni uygulanan malzemenin aynı özelliklere sahip olması tavsiye edilir.

Bakire ahşap mobilyalarda veya önceki boya katmanları tamamen çıkarılmışsa, hızlı kurumasının yanı sıra güçlü kokuları olmayan su bazlı bir emaye sorunsuz kullanılabilir.

Şablonların nedenleri
Daha sonra uygulanan çizimlerin motifleri çeşitli olabilir, sadece belirtilen şablonu bulmak veya evde yapmak ve bir sünger, fırça veya sprey boya ile uygulamaya başlamak yeterlidir. Söylemeye gerek yok, boya önceki el ile aynı.

Sonuçlar şaşırtıcı olabilir. Parlak renkler, çocuk mobilyalarında hem taban olarak hem de çizimin rengi olarak en çok kullanılanlardır. Nötr tonlar ve beyaz ile birleştiğinde çok eğlenceli sonuçlar elde edilir.

Farklı alternatifler var, şifonyerin, masanın veya işlenmiş herhangi bir nesnenin üst veya ön yüzeyine belirli bir dağılıma sahip bir tasarım uygulayın. Veya ilk resimdeki gibi rastgele. Söylenecek fazla bir şey yok, yeteri kadar hayal gücü ve çalışacak eller..

Sevdiğiniz bir desen bulun. Desenimi Photoshop’ta şekiller aracılığıyla buldum. Çin dolabım için tam olarak istediğim boyutta yazdırdım. Ayrıca şablon tasarımımın çevresine bir kenarlık yazdırdım. Bu bana, çizerken ve çizerken sıraya girmem için bir rehber verdi.

Şablon kalıbınız için Bağlantı Kesmeleri Oluşturma Kalıp kendi kullanımınız içinse, ilham verici kalıpları çevrimiçi olarak, kitaplarda, döşemelerde, çinilerde veya duvar kağıtlarında bulabilirsiniz.

Sanatsalsanız, neden bir tasarımı serbest el ile çizmeyi denemiyorsunuz?

Aklınızda bulundurun, bağlantısız parçaları OLMAYAN bir desen seçerseniz (yukarıda gösterilen desenim gibi), burada solda yaptığım gibi onları kendiniz çizmeniz gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu