Boya Hakkında Herşey

Palet mobilya nasıl cilalanır veya boyanır

Platform olarak da adlandırılan paletler, kargo ve mal taşımacılığında çok yaygın bir ahşap yapıdır. Atıldığı zaman, ahşabı, hatta orijinal yapısını yeniden kullanmak mümkündür. Sadece bazı değişiklikler ve eklemelerle ona yeni bir hayat vereceğiz.

Neden evde palet kullanmalı?

Seçeneklerden biri, geri dönüşüm veya muhtemelen daha az hoş bir varış noktasına sahip olacak bir ürünün yeniden kullanılmasıdır. Ayrıca, yaptığımız her satın almanın çevrede yarattığı ekolojik ayak izi ile yenisini almak zorunda kalmadan.

Yukarıdakilere ek olarak, birkaç yıldır çok moda olduklarını ve evin iç ve dış ortamlarına benzersiz bir dokunuş kattıklarını söylemek gerekir. En Rustic’ten Country, Industrial, Shabby Chic’e kadar farklı stiller ile çok iyi giderler ve Modern ile hoş bir kontrast oluştururlar.

Paletleri işlemek ve boyamak neden gereklidir?

paletlerin kökeni

Bu ahşap nesnelerin çeşitli endüstrilerde ve ulaşımda kullanıldığını unutmamalısınız. Sofranız olacak paletin dünyanın her yerinde olması mümkündür. O sahip yüklenen gıda, malzeme ve hatta tehlikeli maddeler üzerine dökülmüş olabilir. Bu nedenle ahşabı, özellikle temas edeceğimiz zamanlarda ön işlem görmeden kullanmak sağlıklı değildir.

Ek olarak, platformların ahşabı farklı kökenlere sahip olabilir, bunların her biri farklı özelliklere sahiptir, bazıları cilde sürtündüğünde kolayca zarar görme eğiliminde olan birçok kıymık ve pürüzlülüğe sahiptir.

Ahşabı temizlemenin zamanı geldi

Ahşabı sabunlu suyla yıkayın mutfak deterjanı ve plastik bir fırça ile. Daha sonra sabunu çıkarmak için bol su ile durulayın, doğru şekilde yapılmazsa boyayı uygularken problemler çıkacaktır.

Birkaç gün güneşte kurumaya bırakın, böylece liflerde nem birikmez. Bu ilk adımla, sonraki boya veya vernik uygulaması için yüzeyi hazırlamanın zamanı gelmiştir. Veya ahşabın avantajlarından yararlanmak için paleti sökün ve ona aklınızdaki kullanımı verin.

İsteğe bağlı, mantar ve ağaç solucanlarının tedavisi

Yaratacağınız parçaya veya mobilyaya mükemmellik katmak istiyorsanız, ahşabı işleme ve görünümünü iyileştirme imkanı vardır. Mantar büyümesi nedeniyle siyah noktalar bulabilirsiniz. Onları ortadan kaldırmak için piyasada var mantar öldürücü ürünler böyle bir durumda, zımparalamadan sonra ve boyamadan önce sadece bir fırça ile uygulanırlar.

Son zımparalama ve boyama

Paletleri bir fırça ile boyayın

Ahşabı pürüzsüzleştirmek için zımparalama çok önemlidir, az işlem ve çok fazla koşuşturma ile rustik bir malzemeye özgü talaşları ve çapakları çıkarın. Boyanın yapışmasını iyileştirmek ve pürüzsüz bir yüzey elde etmek için her bir levhayı kuru bir bezle uygun şekilde tozlayın.

Ahşabı yeniden kullanacaksanız ve marangozluk konusunda biraz bilginiz varsa, pürüzsüz bir yüzey elde etmek için her bir levhayı fırçalama seçeneğiniz vardır, aksi takdirde yüzeyi kapsamlı zımpara ile arındırın.

Palet ahşabında hangi işlemler kullanılabilir?

Verniklenebilirler, sentetik veya su bazlı emayelerle boyanabilirler, lekelenebilirler, hatta tebeşir boyası ahşabı yenilemek ve bir patina, eskitilmiş bir etki veya sadece bir badana oluşturmak için iyi bir seçenektir. Boya fırça ve rulo ile kolayca uygulanabilir. İki ila üç kat yeterlidir veya istenen sonuç elde edilene kadar.

Tekerlekli beyaz sehpa

Ahşabın özellikle dış mekanlarda işlenmesi

Tedaviler hava, güneş ve neme karşı daha etkili olmalıdır. Bu durumlarda özel verniklerin, boyaların veya emprenye edici maddelerin yanı sıra özel dış cephe boyalarının uygulanması her zaman memnuniyetle karşılanır.

Güneş ışınları ve yağmur, açıkta kalan ahşabı hızla bozar, bu nedenle her yıl kesinlikle yeni bir uygulamaya ihtiyaçları olacaktır.

paletlerle neler yapılabilir

İki palet ahşap yatak tasarımı

Paletler şu anda evlerde bahçelerde ve parti duvarlarında duvar veya çit yapmak için kullanılmaktadır. Ayrıca bitkiler veya yetiştiriciler için saksı olarak. bu Paletlerin ahşabı çiçek tarhları veya sebze bahçıvanları için özeldir. kentsel bir bahçede yenilebilir bitki türleri yetiştirmek için özel kutular.

Dış mekanlarda da paletlerin bahçe mobilyası, havuz başı mobilyası, teras veya çatıda oturma takımına dönüştürülmesi aranır. Ayrıca barlar, pergolalar veya rustik ve doğaçlama ahşap güverte olarak.

kapalı paletler her türlü mobilyada kullanılır, oturma odasındaki rustik bir sehpadan, büyük bir yatak için bir taban olarak. Bunları uygun şekilde değiştirerek bir uşak, kahvaltı köşesi, mutfak adası, tv rafları veya yemek odası masaları oluşturabilirsiniz. Neredeyse her şey mümkün.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu