Boya Hakkında Herşey

8 Sıcak boya rengi tavsiyesi 2023

Evinizi rahat hissettiren bazı sıcak boya renkleri vardır. Bunun sebebi, boya renginin görsel bir sıcaklığa sahip olmasıdır.
Bu yüzden, evinizde bir ısı hissi yaratmaya çalışırken, renk çarkındaki daha soğuk renklerden (mavi, çivit mavisi ve menekşe şeklinde) kaçınmanız ve daha sıcak tonlara (kırmızı, turuncu ve sarı şeklinde) yönelmeniz gerekir. Ayrıca Romantik boya renkleri önerileri ve 2023 Duvar Boyası Trendleri konularına bakmanızı tavsiye ederiz.

Bu sıcak boya renklerinin vücut ısısını artırdığı ve bu yüzden kendinizi daha sıcak hissettirdiği söylenir. Renk ne kadar kuvvetli olursa, tesir o denli sıcak olur.

Sıcak boya renkleri ateş, güneş ışığı ve kum görüntülerini çağrıştırır, bu yüzden bir eve birazcık ısı, yaşam ve enerji katarlar. Dışarısı soğuk olduğunda, rahat bir eve girmekten daha iyi bir şey yoktur.

Tecrübe etmek için sıcak boya renkleri

1. Kırmızı renk ev duvar boyası

Kırmızı çoğu zaman insanların aklına gelen ilk sıcak boya rengidir. Duvarları herhangi bir halde kırmızıya boyamak yürekli bir harekettir, sadece doğru kırmızıyı bulursanız odayı tam doğru sıcaklığa ısıtır.

Kırmızı renk
Kırmızı renk ev duvarı

Bir odadaki tüm duvarları boyamanız bile gerekmez – bir özellik yada ifade duvarına odaklanmayı seçebilirsiniz ve bu, ısı eklemede de aynı derecede etkili olacaktır. Kırmızı duvarlar ek olarak büyük alanları daha ufak ve daha samimi hissettirme eğilimindedir, bu da insanların evinizde yaşamasını istediğiniz rahatlığı artırır.

İster alev ateş kırmızı ister rustik kırmızı ile gidin, büyük renk örnekleri kullanarak ve gün süresince odayı iyi mi etkilediğini izleyerek duvarlarınızdaki rengi iyice kontrol etmek en iyisidir. Sadece gene de bu şekilde yürekli bir izahat yapmaktan güvenli değilseniz, kırmızının daha yumuşak tonlarını kullanabilirsiniz. Allık pembesi bile, riskli bir kırmızıya gerek duymadan bir odayı ısıtmanın kolay bir yoludur.

2. Turuncu renk iç cephe duvar boyası

Turuncu boya renkleri, seçilen gölgeye bağlı olarak odaları değişik şekilde etkileyebilir. Mandalina şeklinde bir narenciye, bir odayı canlılıkla canlandıracak, balkabağı şeklinde daha koyu bir portakal ise mükemmel bir ısı yaratacaktır.

Turuncu renk ev duvarı
iç cephe Turuncu renk ev duvarı

Gün batımı ve yanmış portakallar evleri hoş bir halde büyüleyici kılıyor ve daha açık portakallar her odaya güneşten öpülmüş bir mutluluk katacak. Aşırı derecede turuncuya gitmek istemiyorsanız, evinize birazcık baharat katmak için niçin bir kitaplığın arkasını yada açık raf alanını turuncu ile boyamıyorsunuz?

3. Bal rengi modern duvar boyası

bal renk ev duvarı
iç cephe bal renk ev duvarı

Güzel bir bal rengine haiz boyama odaları, içeri giren organik güneş ışığı yanılsamasını artıracaktır. Bu ipeksi pürüzsüz renk zarif ve sofistikedir. Herkesi rahatlatacak rahat ve konforlu bir atmosfer yarattığı için oturma odası alanı için mükemmeldir. Koyu ahşap mobilyalarla uyumludur ve beraber klasik, rahat bir ortam yaratırlar.

4. Nefes alan sarı renk boya modeli

 

sarı renk ev duvarı
iç cephe sarı renk ev duvarı

Sarı, doğru olması zor bir renktir, sadece daha nefes bir sarı tonu fazlaca parlak ve baskın olmayacaktır. Açık sarı, herhangi bir odaya güneşli bir hava verecek ve kesinlikle samimi, davetkar bir atmosfer yaratacaktır.
Her şeye mutlu bir ışıltı veren yumuşak bir sarı ile evinize birazcık sıcak ışık getirin. Ve güneş ışığı şeklinde, her şeyin bu renkle iyi çalıştığını görmüş olacaksınız.

5. Krem rengi lüks duvar boyaları

 

krem renk ev duvarı
iç cephe krem renk ev duvarı

Beyaz boya renkleri soğuk olabilir, sadece krem ​​​​boya rengi duvarlarınıza hafifçe bir ısı verir. Krem, sükuneti ifade eder ve insanların kendilerini rahat hissettikleri rahat bir ortam yaratır.
Krem boya, rahat ve davetkar yansız bir zemin oluşturacaktır. Temel bir beyaz boyaya gitmek yerine niçin evinize bir parça güneş ışığı eklemiyorsunuz?

6. Adaçayı renk tonu

 

Adaçayı renk ev duvarı
iç cephe Adaçayı renk ev duvarı

Yeşilin bazı tonları, bilhassa sarı alt tonlu olanlar, ısı ve refah iletebilir. Adaçayı boya rengi yumuşaktır ve göze çarpmaz, bu yüzden organik dekor öğelerini güzel bir halde tamamlar. Bir odada rahat, dünyevi bir ambiyans yarattıkları için sessiz yeşillikler fazlaca popüler hale geliyor.

7. Hardal rengi görseli

 

hardal renk ev duvarı
iç cephe hardal renk ev duvarı

Sarı yada kahverengi hardal boya rengi, tarçın, köri ve karanfil şeklinde öteki baharatlı renklerle iyi çalışır. Bir ihtimal ortalığı ısıtan şey köri ve hardal konuşmalarıdır, fakat bununla beraber sıcaklığı tutuşturan da sarı ve turuncuyla olan ilişkisidir. Ek olarak, incelik ve ihtişamı ileten bir şey var.

8. Zeytin yeşili duvar renk örneği

 

zeytin yeşili renk ev duvarı
iç cephe zeytin yeşili renk ev duvarı

Zeytin yeşili boya rengi adaçayından birazcık daha koyudur, sadece benzer bir ısınma tesiri yaratır. Zeytin yeşili, bir odaya dünyevi bir his veren yatıştırıcı bir renktir. İstikrar ve yenilenmeyi iletir. Rahat ve rahatlatıcı bir atmosfer oluşturmak için öteki yansız renklerle iyi çalışan modaya uygun bir renktir.

Eviniz için doğru sıcak boya renklerini seçtikten sonrasında, duvarlarınızı boyama için uygun şekilde hazırladığınızdan güvenli olun. Bu işi sizin yerinize yapması için bir ressam tutmayı tercih ediyorsanız, o vakit başlamadan ilkin ressamınıza bazı mühim sorular sormayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu