Boya Hakkında Herşey

Duvarlarda saten boya kullanımı

Renklere ek olarak, boya seçerken göz önünde bulundurulan bir diğer husus da bitiştir. Duvarlar için en çok kullanılan, genellikle mat veya düz olarak da adlandırılan opaktır, ancak saten çok iyi bir alternatiftir. Boyanın ürettiği saten efekti, ışığı farklı ve ince bir şekilde yansıtır, bu da avantajları vardır.

Lehine

Saten kaplama, mattan daha fazla ışık yansıtarak ortam aydınlatmasını destekler. Yıkanması kolay olduğu için de tavsiye edilir. Görünüşü göze çok hoş geliyor, dokunuşa yumuşaklığını unutmadan. Tüm bunlar için boyanın ipeksi parlaklığı sayesinde ortamlar narin ve orijinal görünür.

Karşı

Saten cilaya atfedebileceğimiz bir dezavantaj, kusurları vurgulama yeteneğidir. Boyanacak yüzeyin çok iyi hazırlanması, çatlakların onarılması, duvarın (gerekirse) düzeltilmesi ve boya öncesi astar uygulanması esastır.

saten boya ile nasıl boyanır

Hızlı kuruma, yüzeyin homojen bir şekilde parlamasına izin vermediğinden, çalışma çok dikkatli olmalıdır. Uygulama, ışığa karşı görülebilecek izlerden kaçınmak için sektörler tarafından (her duvar için) ve hızlı bir şekilde yapılmalıdır.

Kusurlar sadece dakikalar veya saatler sonra yeniden işlenirse, çok fark edilir olacaklardır, bu nedenle son kat belirleyici olanıdır. En fazla bakım gerektiren duvarlar, özellikle yandan en fazla ışığı alan duvarlar olacaktır.

Biraz resim deneyiminiz yoksa, işi ticaret yoluyla bir profesyonele bırakmak en iyisidir.

sunumlar

Çoğu duvar, ahşap ve metal boyası, saten dahil olmak üzere üç yüzeyde de üretilir. Duvarlar su bazlı boya veya emaye ile boyanabilir.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu