Boya Hakkında Herşey

Duvar Yapıştırının duvarlarda çeşitli kullanımları

Özellikle alçı veya sıva kaplamalı kagir duvarlarda kullanılır, ancak beton, ahşap, lifli çimento veya alçıpan gibi diğer malzemeler üzerinde de kullanılabilir. Plastik malzeme, aynı durumlar için yararlı olan benzer özelliklere sahip bir malzemedir.

İç ve dış leke onarımı

Duvar macunu hem iç yüzeylerde hem de ev dışında kullanılabilir. Duvarların dış kısımlarında onarım yapmak isterseniz, ihtiyacınız olacak. dış cepheler için özel duvar macunu hava ve neme karşı daha dirençli olan. Bu nedenle mutfak, çamaşırhane ve banyo gibi nemli iç ortamlar için de belirtilen üründür.

Macun, kusurları gizleyerek çatlakları ve küçük izleri onarmak için faydalı olabilir. Duvara daha ciddi hasar vermek için başka malzemelerin kullanılması gereklidir.

duvarların düzleştirilmesi

duvar yumuşatma

Duvar macunu, diğer ürünlerin yanı sıra dokulu duvarları düzleştirmek için kullanılır. Geniş veya düz bir spatula ile bir veya iki kat uygulamanız ve ardından kusurları gidermek için nazikçe zımparalayarak bitirmeniz yeterlidir. Alçı veya sıvalı duvarları sıvamak için de kullanılır.

Oturma odası için güzel nötr tonları keşfedin

Duvar macununun nihai bir son kat ürün olmadığı açıklığa kavuşturulmalıdır, daha sonra son kat boya ile bitirmek için bir kat dolgu macunu veya astar uygulanması gerekir. Sızdırmazlık maddesi veya astar, boyanın emilmesini önleyen yüzeyi kaplar ve boyanın daha iyi performans göstermesi ve çizik onarımlarından kaçınması için çok gereklidir.

Dokuların gerçekleştirilmesi

dokulu duvar

Duvar macununun diğer bir kullanımı, macuna katkı maddeleri eklenerek veya özel bir uygulama tekniği ile yapılan tekstüredir. Bir doku oluşturma tekniklerinden biri, malzemeyi bir mala ile duvara yaymaktır… ve kurumadan önce, iz bırakacak kuru bir yün rulo ile yuvarlayın.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu