Boya Hakkında Herşey

Ucuz ve Ev Yapımı Ahşap Leke Yap

Ahşabı hemen hemen her şeyle boyamak mümkündür. Bazıları bunu ayakkabı cilası, seyreltilmiş katran ve hatta yanmış motor yağı ile yapar. Yukarıdaki tarifler tavsiye edilmez.

Aşağıdakiler tamamen su bazlıdır ve ahşap parçasını korumayı bitirmek için vernik uygularken sonraki problemler yoktur. İşte bazı fikirler:

Demir Oksit Boyası

Bu, en yaygın tariflerden biridir ve her zamanki malzemelerle yapılır. sadece ihtiyacın var Beyaz sirke (alkollü veya elma) ve Çelik veya Demir (talaş, çelik yün sünger veya paslı çiviler).

demir oksit boyası

Metalik elementleri sirkeli bir kapta birkaç gün bekletin., iki veya üç günden bir haftaya kadar. Bu, metalden çıkan pas nedeniyle sirkenin kırmızımsı bir renk almasına neden olur.

Metalleri çok dikkatli bir şekilde çıkarmak ve sıvıyı bir çeki veya dolly ile ahşaba uygulamak gerekir. Nihai ahşaba uygulamadan önce daima görünmeyen yerlerde veya parçalar halinde testler yapın.

Çay ve Kahve Boyası

Tek yapmanız gereken iyi doldurulmuş bir infüzyon hazırlamak ve hepsi bu. Çay ve kahve ahşabı lekeleyebilir, ancak diğer lekelerin etkisine karşı değil. Burada bir renklendirme seçme seçeneğiniz yoktur. Genellikle renk çok yumuşaktır ve daha koyu bir ton istiyorsanız daha fazla katman uygulamalısınız. bir bez veya yedekte çay veya kahve.

kahve tonu

Boya, terebentin, tiner veya alkol için solventli kahve boyası hazırlamak mümkündür. Bu sayede kahvenin daha iyi renklenmesini sağlayacak ve ahşabı suyla ıslatmayacaksınız.

Anilinler ile ev yapımı boya

Anilinler, kumaşları ve yünü boyamak için kullanılan geçmişten gelen boyalardır. Ama aynı zamanda mevcut ahşap ürünler gelmeden önce ahşap. Bazı anilin renkli pencereler en düşük maliyettir ve çok çeşitli renkler piyasada bulabileceğiniz.

Doğal damarlar kaybolmadan ahşabı renklendirmek için özel ahşabın renklerini taklit etmek veya başka bir renk tonu seçmek mümkündür.

anilin boya

Anilinler suda çözülür ve bir bezle uygulanır., çekme veya pamuk topu doğrudan ahşap üzerine. Fazlalık başka bir temiz bezle alınır ve bir gün kurumaya bırakılır. Artık verniklenmeye hazırdır.

Akrilik Boya ile Leke

Anilinlerle aynı şekilde klasik akrilik sanat ve zanaat boyaları kullanabilirsiniz. çözmek su içinde istediğiniz rengin akrilik boyası. Ve sıvıyı bir çeki veya dolly ile ahşaba uygulayın.

akrilik boyalar

Karışım ne kadar fazla su içerirse, boyanın o kadar fazla çözüleceğini ve rengin daha açık olacağını unutmayın. Daha koyu bir gölge hazırlamak için daha az su kullanmalısınız.

Hardal bazlı ekolojik boya

Okralar, Doğal Topraklar veya Demir Oksitler olarak da bilinebilir. Tarih öncesinden beri kullanılan oksit ve toprak bazlı doğal pigmentlerdir. Bu topraklar suda çözünür ve farklı malzemeleri boyayabilir. özellikle hafif ahşap.

hardal bazlı boya

Çok çeşitli hardal tonları vardır, ancak piyasada temel olarak üç tane bulunur: pas kırmızısı, koyu sarı (veya sarı) ve siyah. Bu üç renk, çok çeşitli kahverengi tonları oluşturmak için yeterlidir. doğal ahşabı taklit eden.

Boyayı hazırlamak için, küçük bir su kabına (yaklaşık 1/2 litre) veya istenilen ton oluşana kadar renkleri birkaç kaşık boya ekleyin. İyice eriyene kadar karıştırın ve yumuşak bir fırça veya bir çeki veya dolly ile ahşap üzerine uygulayın.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu