Boya Hakkında Herşey

Taklit ahşap tahıl boyama teknikleri

Bir yüzeyi damarlamak ve ona ahşabın sahip olduğu budakların ve damarların etkilerini vermek için sulu boyalar veya yağlı boyalar olabilen geleneksel malzemeler gereklidir ve özellikle önemli bir araç olan damar, herhangi bir mağazada bulabileceğiniz bir alettir. Kendin Yap veya boyama.

Yüzey hazırlığı

Bu teknik, çimento, metal ve ahşap gibi her türlü malzeme üzerinde gerçekleştirilebilir. Birçoğu metal açıklıklarda ahşabı taklit etmek için kullanır, diğerleri geleneksel sıva veya alçı duvarlarda.

Her zaman açıkladığımız gibi yüzey temiz, kuru, tozdan, yağdan, gevşek boyadan arındırılmış ve kusurlardan arındırılmış olmalıdır. Parlak alanlarda, ince zımpara ile parlamayı gidermek için cilalamak uygundur.

Öneri: Boya astarı nasıl kullanılır?

Ahşabın daha önce boyası yoksa, kullanacağınız malzemeye bağlı olarak bir kat yağ bazlı sabitleyici dolgu macunu, ahşap için sentetik astar uygulayın. Metal ise, bir kat pas önleyici. Ve eğer sıva veya çimento ise, bir kat dolgu macunu sabitleyici.

Tahılda kullanılan renkler

Alete bağlı olarak, taklit edilen ahşaptır, ancak genellikle çam benzeri bir etki elde edilir ve kullanılan renklere bağlı olarak elde edilen karakter. Örneğin, ahşaba çok benzeyen kahverengi, bej, kremler veya daha az gerçek bir his verecek, ancak daha az hoş olmayan sarı, mor, yeşil, mavi gibi farklı tonlar kullanabiliriz.

Her iki rengin de farklı olması veya birinin diğerinden daha koyu veya daha açık olması, efektin iyi görünmesi için uygundur. Çam tonlarını taklit etmek için arka plan için bir krem ​​ve damarlar için bir hardal rengi seçebilirsiniz.

Boya uygulama yöntemi

Boya uygulaması guaj, perdah veya taramaya benzer. Bir kat boya uygulanmalı ve kurumasına izin verilmelidir, bu durumda arka planın rengi, bu durumda en açık renktir. Kuruduktan sonra, diğer renkteki (damarların rengi, bu durumda en koyu olan) bir rulo veya fırça ile bir kat boya uygulanır ve kurumadan önce, boyayı çıkarırken ortaya çıkacak olan damar geçirilir. damarları ve düğümleri oluşturan yukarıdaki renk.

damar kullanımı

Bu aleti kullanma becerisine sahip değilseniz, boyanacak yüzeyde kullanmadan önce başka bir yüzeyde tekrar tekrar pratik yapın.

Yayıcıyı yavaşça, ancak durmadan ve sürekli sallamadan, yalnızca gerektiğinde yukarı ve aşağı çalıştırın. Sallayarak, düğümün etkisi elde edilir, ancak aşırı yüklü ve gerçek dışı olduğu için abartmamanız önerilir.

Damar taze boyayı çıkarır ve yüklenir, bu nedenle duvardan veya ahşabın içinden her geçtiğinizde, boya incelticide yarı ıslak bir sak veya bezle temizlemelisiniz.

Damar bir silindir ise, görev daha kolaydır, ancak “oyun” olasılıkları daha azdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu