Boya Hakkında Herşey

Köpeğinizin evini boyarken 4 ipucu

Malzeme, bulunacağı yer ve hatta iklim gibi faktörler kullanmanız gereken boya türünü ve renkleri etkiler. Unutmayın ki köpeklerimiz rahat ve güvenli olduğu sürece evlerinin neye benzediğini umursamazlar, ama biz umursuyoruz.

Aşağıda, çalışmanızın sonucunun dışarıdan hoşunuza gitmesi ve içeride en iyi arkadaşınıza maksimum rahatlık vermesi için size 4 ipucu vereceğiz.

İpucu 1: Boya türüne nasıl karar verilir

Evinizi boyayacaksanız mutlaka ahşaptan yapılmıştır ve bu malzemeye uygun birçok boya vardır. Seçim yaparken kaliteli akrilik veya lateks su bazlı boya olmasına dikkat edin. Özellikle evcil hayvanınız huzursuzsa ve evi dahil her türlü şeyi çiğnemeyi seviyorsa koruyucu görevi gören ve ona zarar vermeyen keten tohumu yağı ile tedavi edebilirsiniz.

Daha az yaygın hale gelmelerine rağmen, köpeğinizin sağlığına zararlı olabileceğinden kurşun bazlı boyaları kullanmaktan kaçının.

İpucu 2: doğru renkler

Bildiğiniz gibi koyu renkler ve özellikle siyah güneş ışınlarını koruyarak sıcaklığı arttırır. Aksine, açık renkler güneş ışınımını yansıtır veya iter, sıcaklığı daha soğuk tutar. Bu nedenle, yaşadığınız yer sıcak bir iklime sahipse, köpeğinize evinin içinde serin bir ortam sağlayacak açık renkler kullanmalısınız.

Aksine, yaşadığınız yer soğuk bir iklime sahipse, elbette koyu renkler en iyi seçim olacaktır, çünkü gün içinde güneşin ısısını emecek ve evinizin içindeki sıcak ortamı daha uzun süre tutacaktır.

İpucu 3: ahşap nasıl boyanır

İyi bir boyama işinin yüzeyin yeterli şekilde hazırlanmasını gerektirdiğini unutmayın. İzlenecek adımlar şöyle olacaktır:

  • Boyanacak alanları hafifçe zımparalayın
  • Tozu temizlemek için bir bezle temizleyin
  • Bir kat boya uygulayın ve uygun şekilde kurumasını bekleyin
  • İkinci bir kat uygulayın

İç mekanı boyamak isteğe bağlıdır. Ahşabın kötü kokuları almaması ve temizliği korumanıza yardımcı olabilir. Evcil hayvanınızın içeri girmesine izin vermeden önce boyanın tamamen kuruduğunu daima unutmayın.

İpucu 4: çatı koruması

Ev ahşap ise çatının suya daha dayanıklı başka bir malzemeden yapılması ya da uygun bir kaplama yapılması yaygındır. Bu olmazsa, tüm evin iyi durumunu uzatmak için ahşap tavanı tedavi etmelisiniz.

İlk etapta yüksek penetrasyon gücüne sahip bir ahşap astar kullanmanızı öneririz. Kuruduktan sonra, ahşabı nemden koruyan iki kat su geçirmez akrilik kaplama veya sıvı membran verebilirsiniz.

siyah beyaz köpek kulübesi

Keten tohumu yağını tercih ettiyseniz, bunun su için her zaman iyi bir koruma olduğunu bilmelisiniz, ancak her yıl yenilenmesi gerekir çünkü ahşap güneşte kuruyabilir.

Bonus ipucu olarak, boyamadan önce boyutu düşünün. Köpekler için ev ya da yatak denilince en yakın arkadaşınızın gündüzleri dinlenmek ve geceleri uyumak için kullanacağı yeri kastediyoruz, bu yüzden evinin geniş olması, özgürce hareket etmesine izin vermesi ve rahatça yatabilmesi gerekir. içinde. o.

Şimdi sıra sizde, köpeğinizin evini boyarken bu 4 ipucunu aklınızda bulundurun ve en iyi arkadaşınızın güzel ve keyifli bir yeri olduğundan emin olun.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu