Boya Hakkında Herşey

Görünüşte yüksek bir tavanı indirin

Tavanın yüksekliği, her evin yapı tipine bağlıdır. Bazıları için hoş olabilir, ama diğerleri için değil. Renk ve boya manipülasyonu ile tavan görünümünü düşürme seçeneklerine bakalım.

Tavanı koyu renkle boyayın

Çikolata çatı. Benjamin Moore’un resmi

Tavanı orta veya koyu bir tonda ve tercihen sıcak olarak boyamak, yüzeyi gözlemciye yakınlaştırma hissini yaratır. Duvarların tavandan daha yumuşak bir tonda olması gerektiğini belirtmekte fayda var. Aksi takdirde daha uzun görünecektir.

Tavanın rengini duvarlarda uzatın

Diyelim ki 3 metre yüksekliğinde bir tavanımız var ve yüzeyde yüksekliğini 2,5 metreye düşürmek istiyoruz. Bu durumda tavanı ve duvarı o yüksekliğe kadar ve oradan da duvarlar için seçtiğimiz renge boyamalıyız.

Duvarlara bir kenarlık veya şerit boyayın

Önceki örneği alarak, ancak farklı bir şekilde, 10 ila 40 santimetre genişliğinde 2,5 metrelik bir şerit çizerdik. Şimdi geri kalan, üstteki şerit ve alttaki şerit aynı renk olacaktır.

Üç örneğin çok iyi sonuçları var, ancak her stile veya ortamın aydınlatmasına uyarlanabileceklerini unutmayın. Tavanlar genellikle aydınlatmayı iyileştirmek için beyaza boyanır, ortamın iyi bir ışığı yoksa koyu bir renk kullanmak uygun olmaz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu